Чемпіонат України 2020/21

• 24/02/2021
  • 3 min read
Post cover image

У Києві завершився чемпіонат України з фігурного катання, який проходив 23 і 24 лютого на льодовій арені «Шалетт».

Найтитулованіші фігуристи турніру – призери чемпіонату світу серед юніорів-2015 і учасники Олімпійських ігор-2018 Олександра Назарова та Максим Нікітін (Харків) – здобули вже п'яте звання чемпіонів України в танцях на льоду з оцінкою 201.42. Кияни Марія Голубцова й Кирило Білобров уперше в кар'єрі обіграли на домашньому льоду інший харківський дует – Дар'ю Попову й Володимира Бєлікова (бронза, 161.95) – та показали свій найкращий результат на ЧУ, виборовши срібло (175.59). Усі три танцювальні пари мають техмінімум для участі в прийдешньому чемпіонаті світу в Стокгольмі, проте квота в нас лише одна.

У змаганнях чоловіків золото третій рік поспіль завоював Іван Шмуратко (224.81 бала), який регулярно представляє Україну на міжнародній арені та єдиний у цій дисципліні відповідає технічним вимогам для того, аби поїхати на світову першість. Другим, як і в сезоні 2019/20, став Кирило Лішенко (191.66), який цього місяця переміг на юніорському чемпіонаті України. Вперше на п'єдестал увірвався ще один киянин Федір Куліш (187.33).

Жіночий титул захистила 15-річна Анастасія Шаботова (159.15), яка представляє Київ. Як і торік, срібло здобула харків'янка Таїсія Спесівцева (142.15). Дебютувала на п'єдесталі фігуристка з Білої Церкви Марія Андрійчук, яка посіла третє місце (141.84). Шаботова за віком ще не може брати участь у дорослому чемпіонаті світу. Єдина фігуристка, яка має техмінімум завдяки результатам на юніорському рівні, – Анастасія Архипова. Дворазова чемпіонка України стала четвертою, і поки невідомо, чи поїде вона до Стокгольма.

Київська спортивна пара Віолетта Сєрова та Іван Хобта вперше очолили п'єдестал дорослого чемпіонату України (161.50). Дебют відбувся і в їхніх єдиних конкурентів – Софії Голіченко та Артема Даренського (136.90), які раніше були в призах ЧУ з іншими партнерами й лише в цьому сезоні стали в пару. Завдяки нововведенню ISU в цьому сезоні, Софія та Артем отримали техмінімум за допомогою відео.

Додатково:
-  Чемпіонат України мав відбутися ще в грудні, але був перенесений через спалах коронавірусу серед спортсменів і спортсменок.
-  Відбір на цьогорічний чемпіонат світу спростили через пандемію коронавірусу: https://skateukraine.org/post/2021/virtual_tes/
-  Іван Шмуратко та Андрій Кокура, який посів четверте місце серед чоловіків, створили перший український подкаст про фігурне катання “The Scores Please”.

Детальні результати, статистика, профілі фігуристів з інформацією про тренерів/-ок, музику до програм та іншими даними доступні на сайті Skate Ukraine: https://skateukraine.org/event/2020-21/nationals/