Odesa Region Open Championships 2021

Season 2021-22

Ice Palace, Odesa, Ukraine

November 11 - 12, 2021

Links:

Announcement Results

Results

Pairs
 Rank Details  
Free Skating
28.07
1Tw1 1.10
2Li1 2.15
2F 1.80
FiDs 0.00
1Li1 1.55
StSq1 1.98
CCSp2 1.99
TES: 
10.57
Components
PCS: 
17.50

Molodsh.vik Basic Novice Ice Dance
 Rank Details  
Original Dance
23.22
DW1Sq1 8.05
DW2Sq1 7.35
TES: 
15.40
Components
PCS: 
7.82
Free Dance
21.19
SyTwW1+SyTwM 0.85
ChLi1 1.93
ChSt1 1.93
Sp1 4.31
TES: 
9.02
Components
PCS: 
12.67

Original Dance
21.59
DW1Sq1 7.35
DW2Sq1 7.00
TES: 
14.35
Components
PCS: 
7.24
Free Dance
21.82
SyTwWB+SyTwM1 2.90
ChSt1 1.38
ChLi1 2.48
Sp1 4.31
TES: 
11.07
Components
PCS: 
11.75
Deductions: 
-1

Original Dance
21.00
DW1Sq1 7.00
DW2Sq1 7.00
TES: 
14.00
Components
PCS: 
7.00
Free Dance
18.82
Sp1 4.12
SyTwWB+SyTwMB 1.12
ChSt1 1.65
ChLi1 1.10
TES: 
7.99
Components
PCS: 
10.83

Original Dance
19.95
DW1Sq1 6.65
DW2Sq1 6.65
TES: 
13.30
Components
PCS: 
6.65
Free Dance
16.28
SyTwWB+SyTwMB 1.20
ChLi1 1.38
ChSt1 1.65
SpB 1.80
TES: 
6.03
Components
PCS: 
10.25

Original Dance
16.97
DW1Sq1 5.60
DW2Sq1 5.60
TES: 
11.20
Components
PCS: 
5.77
Free Dance
15.31
SyTwW1+SyTwMB 2.41
ChSt1 1.10
Sp1 3.00
ChLi1 0.88
TES: 
7.39
Components
PCS: 
7.92

Free Dance
Referee Iurii Balkov
Technical Specialist Serhiy Baranov
Assistant Technical Specialist Olha Akimova
Judge 1 Iurii Balkov
Judge 2 Yan Lukouski
Judge 3 Valeriy Yehorov
Judge 4 Oksana PANTAK
Judge 5 Alla Beknazarova
Data Operator Svyatoslav Karpov
Replay Operator Yevhen Dynnik
Sered. vik Intermediate Novice Ice Dance

 Rank Details  
N/A
37.88
FT1Sq2+kpY 4.53
FT2Sq1+kpN 3.68
FT3Sq1+kpN 4.03
FT4Sq1+kpN 3.50
TES: 
15.74
Components
PCS: 
9.51
Free Dance
34.08
StaLi2 4.41
SyTwW2+SyTwM1 5.81
ChLi1 1.93
Sp2 5.25
ChSt1 2.76
TES: 
20.16
Components
PCS: 
13.92

N/A
35.54
FT1Sq1+kpN 4.03
FT2Sq1+kpN 3.68
FT3Sq1+kpN 3.50
FT4Sq1+kpN 3.50
TES: 
14.71
Components
PCS: 
8.98
Free Dance
29.20
SyTwW1+SyTwMB 3.38
Sp2 5.06
StaLi2 4.26
ChSt1 1.65
ChSp1 1.93
TES: 
16.28
Components
PCS: 
12.92

N/A
34.32
FT1Sq1+kpN 3.50
FT2Sq1+kpN 3.68
FT3Sq1+kpN 3.50
FT4Sq1+kpN 3.50
TES: 
14.18
Components
PCS: 
8.70
Free Dance
25.89
SyTwW1+SyTwM1 4.12
ChSl1 1.30
Sp1 4.12
CuLi2 4.11
ChSt1 0.66
TES: 
14.31
Components
PCS: 
12.08

N/A
26.69
FT1Sq1+kpN 2.97
FT2Sq1+kpN 2.80
FT3Sq1+kpN 2.80
FT4Sq1+kpN 2.80
TES: 
11.37
Components
PCS: 
6.42
Free Dance
17.44
SyTwWB+SyTwMB 1.36
SpB 1.53
RoLi1 2.90
ChLi1 0.88
ChSt1 1.10
TES: 
7.77
Components
PCS: 
9.67

WD Sofiya Reytsen - Denis Fediankin WD
WD Sofiya Rekunova - Tymofiy Yaroslavtsev WD
Free Dance
Referee Iurii Balkov
Technical Specialist Serhiy Baranov
Assistant Technical Specialist Olha Akimova
Judge 1 Iurii Balkov
Judge 2 Yan Lukouski
Judge 3 Valeriy Yehorov
Judge 4 Oksana PANTAK
Judge 5 Alla Beknazarova
Data Operator Svyatoslav Karpov
Replay Operator Yevhen Dynnik