Підсумки чемпіонату України серед юніорів

• 04/02/2021
  • 3 min read
Post cover image

У Києві завершився чемпіонат України з фігурного катання серед юніорів, який тривав з 2 до 4 лютого на льодовій арені «Шалетт». Одразу в трьох дисциплінах визначилися нові чемпіони й чемпіонки.

Дебютний титул серед дівчат-одиночниць завоювала 11-річна Катерина Кононенко з Києва з сумою балів 146.92. Завдяки потужнішому стрибковому набору їй вдалося обіграти представницю Білої Церкви Марію Андрійчук, яка минулого року була третьою, а нині піднялася на друге місце з оцінкою 130.69. Бронза – в харків'янки Таїсії Спесівцевої (128.85). Дворазова чемпіонка України серед дорослих Анастасія Архипова, яка повернулася до змагань після 16-місячної перерви й боротьби з травмою ноги, отримала найвищий бал за компоненти (52.27), але посіла 4-те місце (124.88 у сумі). Її тезко й перший номер збірної Анастасія Шаботова участі в змаганнях не брала.

У щільній боротьбі хлопців-одиночників переміг киянин Кирило Лішенко з оцінкою 161.28. Для нього це перше золото ЮЧУ. Друге й третє місце – також у фігуристів зі столиці – Федора Куліша (155.51) і Андрія Кокури (154.05), який торік представляв Україну на Юнацьких Олімпійських іграх.

Єдині чемпіони не з Києва – в танцях на льоду. Харків'яни Марія Пінчук та Микита Погорєлов, які об'єдналися в пару лише в цьому сезоні, стали топ-дуетом змагань з 146.34 бала. Дебютували на подіумі й одесити Ліка Бондар з Артемом Ковалем(срібло, 144.04) та кияни Мирослава Ткаченко з Андрієм Капраном (бронза, 127.58).

За прикрою «традицією» була відсутня конкуренція у спортивних парах. Золото «автоматом» отримали єдині учасники цієї категорії – Віолетта Сєрова та Іван Хобта (146.23) з Києва, які в цьому сезоні вийшли на змагальний лід уперше.

Додатково:

• Через пандемію коронавірусу в сезоні 2020/21 було скасовно всі юніорські етапи Гран-прі та юніорський чемпіонат світу.
  • Призер ЮЧУ Андрій Кокура в 2020 році дебютував у якості режисера, представивши свій перший короткометражний фільм "Run Away" на кінофестивалі «Молодість».
  • Чемпіонат України серед дорослих заплановано на 23–26 лютого на цій же арені.

Детальні результати, статистика, профілі фігуристів з інформацією про тренерів/-ок, музику до програм та іншими даними доступні на сайті Skate Ukraine: skateukraine.org/event/2020-21/junnats

Відео всіх прокатів дивіться на нашому YouTube-каналі.