Cup of Ukraine 2019

Season 2018-19

Odesa, Ukraine

April 9 - 10, 2019

Links:

Results

Results

Men
 Rank Details  
Short Program
50.73
3F+2T 7.13
FCSp2 2.07
3Lze e 2.95
2A 3.63
CCoSp3 3.30
StSq2 2.86
CSSp2 2.38
TES: 
24.32
Components
PCS: 
26.41
Free Skating
107.73
3F+2T 7.31
3Lz+2T ! 7.00
3S+1Eu+2F 5.74
CCoSp2 2.58
3F 4.59
3Lz ! 4.52
FSSp4 3.20
2Lz x 2.31
2A x 3.30
StSq3 3.41
CSSp1 2.09
ChSq1 3.00
TES: 
49.05
Components
PCS: 
58.68

Short Program
38.82
3T 2.66
3Lo+COMBO 2.78
CCSp2 2.22
1A* x * 0.00
FSSp3 2.60
StSq2 2.60
CCoSp3 3.30
TES: 
16.16
Components
PCS: 
22.66
Free Skating
94.29
3Lo+2T 6.69
3Lo 2.45
3T+2T 4.66
CCSp2 2.53
3T 2.10
ChSq1 3.00
2A+1Eu+2F x 5.83
2A x 3.63
1Lz x 0.66
CCoSp4 3.97
StSq2 2.77
FSSp4 3.50
TES: 
41.79
Components
PCS: 
54.50
Deductions: 
-2

Short Program
42.86
3Lo+2T<< << 3.67
FCSp3 2.89
3F< ! 2.52
CCoSp3V 2.25
StSq2 2.69
2A x 3.19
CSSp2 2.15
TES: 
19.36
Components
PCS: 
23.50
Free Skating
66.71
2Lo+2T< < 2.34
2Lz 2.10
FCCoSp3 3.00
1F ! 0.38
2A 3.30
CSp1 1.40
StSq1 1.02
3F<<+1T x ! 1.76
2Lo x 1.87
2A x 2.53
CCoSp2 2.17
ChSq1 3.00
TES: 
24.87
Components
PCS: 
42.84
Deductions: 
-1

Short Program
34.54
3S<<+2T<< << 1.05
3Lo<< << 0.85
CSSp3 2.60
2A x 2.97
FCSp1 1.14
StSq2 2.60
CCoSp2 2.33
TES: 
13.54
Components
PCS: 
21.00
Free Skating
64.22
2A+1Eu<+2F < 4.82
2F 1.80
3S<< << 0.65
2A 3.08
CSSp3 2.77
2S+2T<< << 1.22
2Lo x 1.81
FCSp1 1.58
StSq1 1.80
2Lz+2Lo< x < 2.88
ChSq1 2.50
CCoSp2 2.33
TES: 
27.24
Components
PCS: 
37.98
Deductions: 
-1

Short Program
32.20
2A 3.30
3S<<+COMBO << 0.65
FCSp1 1.90
2F* ! 0.00
CSSp2 2.30
CCoSp2 2.42
StSq1 1.80
TES: 
12.37
Components
PCS: 
20.83
Deductions: 
-1
Free Skating
64.82
2Lz 2.10
2A+2T 3.94
2A< < 1.57
FSSp3 2.60
StSq1 1.80
2Lo 1.70
2F+1Eu+2S x 3.90
CCoSp2 2.42
1Lz x 0.40
2F x ! 1.80
CSSp1 1.77
ChSq1 2.50
TES: 
26.50
Components
PCS: 
38.32

Short Program
28.71
3F<< << 0.96
CCoSp2 2.50
3S<<+COMBO << 0.65
CSSpBV 0.96
StSq1 1.80
2A x 1.98
FCSpB 1.12
TES: 
9.97
Components
PCS: 
20.74
Deductions: 
-2
Free Skating
47.77
3F<< << 0.90
3S 3.73
2Lz+2A+SEQ 2.67
2F 1.80
3S<+REP < 0.64
2Lz x 2.31
2A< x < 1.74
CSSp1V 1.14
FCSp 0.00
StSq1 1.68
CCoSp 0.00
TES: 
16.61
Components
PCS: 
36.16
Deductions: 
-5

Free Skating
Referee Natalia Kruhlova
Technical Controller Attila Soos
Technical Specialist Dmytro Dmytrenko
Assistant Technical Specialist Serhiy Baranov
Judge 1 Natalia Kruhlova
Judge 2 Albert Zaydman
Judge 3 Valeriy Yehorov
Judge 4 Nataliya Kholodova
Judge 5 Olena Onyshchenko
Short Program
Referee Natalia Kruhlova
Technical Controller Attila Soos
Technical Specialist Dmytro Dmytrenko
Assistant Technical Specialist Serhiy Baranov
Judge 1 Natalia Kruhlova
Judge 2 Angelina Sinkevych
Judge 3 Valeriy Yehorov
Judge 4 Nataliya Kholodova
Judge 5 Olena Onyshchenko
Ladies
 Rank Details  
Short Program
47.24
3F 2.65
3Lo+2T 6.69
FCSp4 3.52
StSq3 3.63
CCoSp4 4.08
2A x 4.07
LSp3 2.80
TES: 
27.44
Components
PCS: 
20.80
Deductions: 
-1
Free Skating
79.13
3F 2.65
3Lo 2.45
3F+REP 1.06
FCCoSp4 4.20
2A+1Eu+2F 5.49
ChSq1 3.33
3Lo+REP x 3.77
2Lz x 2.31
FCSp4 3.52
2A x 3.08
StSq3 3.74
CCoSp4 4.20
TES: 
39.80
Components
PCS: 
43.33
Deductions: 
-4

Short Program
41.67
3S+2T 6.03
3Lo< < 1.84
LSp3 2.88
StSq3 3.63
1A* x * 0.00
FCSp3 3.45
CCoSp4 4.32
TES: 
22.15
Components
PCS: 
20.52
Deductions: 
-1
Free Skating
79.08
2A 2.97
3S 4.16
3S+REP 2.01
FCSp4 3.73
2A+2T 4.82
2F+2T 3.10
2Lz+1Eu+2S x 4.29
LSp2 2.09
StSq3 3.30
2F x ! 1.86
ChSq1 3.17
CCoSp4 3.97
TES: 
39.47
Components
PCS: 
39.61

Short Program
27.81
2Lz<+2T<* ! 0.79
2A<< << 0.55
FSSp3 2.51
2F* * 0.00
LSp3 2.32
StSq2 2.60
CCoSp3 2.70
TES: 
11.47
Components
PCS: 
16.34
Free Skating
52.57
2Lz+2T< < 2.59
2S+2Lo<< << 1.15
2F+2T< < 2.12
FSSp2 2.30
StSq2 2.60
2F 1.74
2Lo< x < 1.15
CCoSp2 2.25
1Lz x ! 0.36
1A x 1.21
ChSq1 3.00
LSp1 1.50
TES: 
21.97
Components
PCS: 
31.60
Deductions: 
-1
Free Skating
Referee Natalia Kruhlova
Technical Controller Attila Soos
Technical Specialist Dmytro Dmytrenko
Assistant Technical Specialist Serhiy Baranov
Judge 1 Natalia Kruhlova
Judge 2 Albert Zaydman
Judge 3 Valeriy Yehorov
Judge 4 Nataliya Kholodova
Judge 5 Olena Onyshchenko
Short Program
Referee Natalia Kruhlova
Technical Controller Attila Soos
Technical Specialist Dmytro Dmytrenko
Assistant Technical Specialist Serhiy Baranov
Judge 1 Natalia Kruhlova
Judge 2 Angelina Sinkevych
Judge 3 Valeriy Yehorov
Judge 4 Nataliya Kholodova
Judge 5 Olena Onyshchenko